9. Glazbeni memorijal "Julije Njikoš"

U nedjelju, 27. listopada 2024. godine u 19 sati u Centru za kulturu Novi Zagreb (Trg Narodne zaštite 2) tamburaški orkestar Tamburaškog društva „Gaj“ organizira koncert pod nazivom 9. Glazbeni memorijal „Julije Njikoš“. Tamburaškom orkestru „Gaj“ na pozornici će se pridružiti uvažene vokalne solistice Renata Sabljak, Danijela Pintarić, Blanka Došen i Vlatka Kopić Tena, solist na čelu Marin Jurić te dragi prijatelji iz tamburaškog orkestra Tamburaškog društva „Ferdo Livadić“ iz Samobora, Gradskog tamburaškog orkestra Križevci i Tamburaškog orkestra Glazbene škole Alberta Štrige, Križevci. Dirigenti ovogodišnjeg memorijala su Petra Vojvodić Mrvoš i Krešimir Račić, a voditelj programa bit će Branko Uvodić.

Na koncertu će se izvesti djela tamburaškog velikana Julija Njikoša u povodu 100. obljetnice njegova rođenja, kao i djela njegovih kolega koji su obogatili tamburašku glazbu (Siniša Leopold, Stjepan Mihaljinec, Nikica Kalogjera i dr.). Ovim memorijalom prisjetit ćemo se i kraljice tamburaške glazbe Vere Svobode koja nas je nažalost ove godine napustila. Njoj u čast bit će izvedene njezine pjesme u interpretacijama vokalnih solistica uz pratnju ujedinjenih tamburaških orkestara. Posebnost ovog memorijala su i dvije praizvedbe hrvatski autora: Rapsodični koncert za solo čelo i tamburaški orkestar Siniše Leopolda i pjesma Sve sam dala, Slavonijo, tebi koja je posvećena Veri Svobodi, a za koju je stihove napisala Iva Čuvalo, uglazbio Slavko Nedić, a aranžirao Siniša Leopold.

Tamburaško društvo „Gaj“ zahvaljuje suorganizatorima Centru za kulturu Novi Zagreb i Hrvatskom društvu skladatelja te pokroviteljima: Ministarstvu kulture i medija Republike Hrvatske, Gradskom uredu za kulturu i civilno društvo te Hrvatskoj gospodarskoj komori na svesrdnoj pomoći u organizaciji Memorijala.

Besplatne ulaznice se mogu rezervirati na broj +385 91 531 2663 ili na e-mail uprava@td-gaj.hr.

27.10.2024.