Tamburaško društvo “Gaj” iz Zagreba utemeljeno je 30. listopada 1999. godine u okviru Programa “Zagreb te zove” za socijalnu prevenciju djece i mladeži Grada Zagreba. Društvo okuplja sadašnje i bivše učenike OŠ “Savski Gaj” − Zagreb, ali i drugu mladež grada Zagreba i okolice. U Društvu uspješno djeluju tamburaški orkestar, dječji tamburaški orkestar, pjevački zbor, te početnička tamburaška sekcija.

Umjetnički voditelj i dirigent            Stručni suradnik                                    Utemeljitelj

Krešimir Račić                                           Ivan Miter                                                 Ljudevit Adamek

Postanite našim članom: Pristupnica [PDF]

STATUT TD ”Gaj” Zagreb [PDF]

Najviše tijelo upravljanja Društvom je Skupština koju sačinjavaju svi poslovno sposobni članovi TD-a “Gaj”.

Predsjednik Društva: Milan Pernar, prof.

Dopredsjednik Društva: Krešimir Račić

Upravni odbor: Ivan Habrka (predsjednik Upravnog odbora), Slavko Kulić, Morana Račić

Tajnica: Ida Miter

Nadzorni odbor: Damir Valjak (predsjednik Nadzornog odbora), Dino Gvozden, Tomislav Đurić