7. Glazbeni memorijal "Julije Njikoš"

U nedjelju, 13. studenog 2022. godine u 19 sati u Centru za kulturu Novi Zagreb (Trg Narodne zaštite 2) tamburaški orkestar Tamburaškog društva „Gaj“ organizirao je spektakularni koncert pod nazivom 7. Glazbeni memorijal „Julije Njikoš“. Tamburaškom orkestru „Gaj“ na pozornici su se pridružili uvaženi vokalni solist Jacques Houdek te dragi prijatelji iz tamburaškog orkestra Tamburaškog društva „Ferdo Livadić“, tamburaškog orkestra Glazbene škole Alberta Štrige Križevci, Gradskog tamburaškog orkestra Križevci i instrumentalni solist na braču Ivan Jambrec. Dirigenti ovogodišnjeg memorijala bili su Petra Vojvodić Mrvoš, Igor Kudeljnjak i Krešimir Račić. Na koncertu su izvedena djela tamburaškog velikana Julija Njikoša pisana za tamburaški orkestar i soliste, ali i djela njegovih kolega i prijatelja koji su obogatili tamburašku glazbu (Siniša Leopold, Tomislav Uhlik, Božo Potočnik, Krunoslav Kićo Slabinac i dr.). Ovogodišnji memorijal održao se u povodu obilježavanja druge godišnjice smrti glazbenog velikana Krunoslava Kiće Slabinca.

Tamburaško društvo „Gaj“ zahvaljuje suorganizatorima Centru za kulturu Novi Zagreb i Hrvatskom društvu skladatelja te pokroviteljima: Ministarstvu kulture i medija Republike Hrvatske, Gradskom uredu za kulturu, međugradsku i međunarodnu suradnju i civilno društvo, Hrvatskoj elektroprivredi d.d., Hrvatskim šumama d.o.o. te Hrvatskoj gospodarskoj komori na svesrdnoj pomoći u organizaciji Memorijala.

13.11.2022.