5. Glazbeni memorijal „Adalbert Marković“

U nedjelju, 20. listopada 2019. godine u 20 sati u velikoj dvorani Hrvatskog glazbenog zavoda (Gundulićeva 6, Zagreb) tamburaški orkestar Tamburaškog društva „Gaj“ pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i Gradske skupštine Grada Zagreba organizirao je koncert pod nazivom 5. Glazbeni memorijal „Adalbert Marković“. Tamburaškom orkestru „Gaj“ na pozornici su se tradicionalno pridružiti dragi prijatelji iz tamburaškog orkestra Tamburaškog društva „Ferdo Livadić“ i uvaženi vokalni solisti: Renata Sabljak i Đani Stipaničev. Dirigenti ovogodišnjeg memorijala su Petra Vojvodić Mrvoš i Krešimir Račić. Na koncertu su se izvela djela glazbenog velikana Adalberta Markovića pisana za tamburaški orkestar, ali i djela njegovih kolega i prijatelja kao i mladih skladatelja koji su obogatili tamburašku glazbu uz jednu praizvedbu (Tomislav Uhlik, Siniša Leopold, Matko Brekalo, Tihomir Ranogajec, Jurica Hrenić, Dean Kopri i dr.).

Tamburaško društvo „Gaj“ zahvaljuje suorganizatorima Hrvatskom društvu skladatelja i Centru za kulturu Novi Zagreb te pokroviteljima: Predsjednici Republike Hrvatske, Ministarstvu kulture Republike Hrvatske, Gradskoj skupštini Grada Zagreba i Gradskom uredu za kulturu Grada Zagreba na svesrdnoj pomoći u organizaciji Memorijala.

Besplatne ulaznice se mogu rezervirati na broj +385 91 531 2663 ili na e-mail uprava@td-gaj.hr

POZIVNICA

20.10.2019.