3. Glazbeni memorijal "Adalbert Marković"

Tamburaški orkestar KUD-a „Gaj“ i njegovi brojni gosti priredili su nezaboravan koncert u okviru 3. Glazbeni memorijal „Adalbert Marković“  u nedjelju, 18. listopada 2015., u 19,00 sati u Hrvatskom glazbenom zavodu (Gundulićeva 6a, Zagreb) pod visokim pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović i Gradske skupštine Grada Zagreba. Uz vokalne i instrumentalne soliste, domaćinu, Tamburaškom orkestru „Gaj“ na pozornici su se pridružiti njihovi glazbeni prijatelji, Tamburaško društvo „Ferdo Livadić“ iz Samobora i Glazbena škola Alberta Štrige iz Križevaca, koji su tako ujedinjeni izvesli skladbe Adalberta Markovića u čiju čast se održava Memorijal. Posebnosti ove večeri koncertnih izvedbi opusa posvećenih tamburaškom orkestru i solistima pridonijete su i interpretacije djela skladateljskih uglednika, Arsena Dedića, Alfija Kabilja, Jurja Stahuljaka, Lovre Županovića, Miljenka Prohaske i Zdravka Šljivca.

Vokalni solisti: Radojka Šverko, Blanka Došen Togonal, Miroslav Živković Instrumentalni solisti: Toska Lumezi (flauta), Lucija Bošković (klarinet), Igor Jurinić (marimba), Ivan Koprić (brač) Dirigenti: Petra Vojvodić, Krešimir Račić Voditelj: Drago Celizić

Posebne zahvale pokroviteljima na svesrdnoj podršci – Predsjednici Republike Hrvatske, Ministarstvu kulture Republike Hrvatske, Gradskoj skupštini Grada Zagreba, Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i sport Grada Zagreba, Vijeću gradske četvrti Novi Zagreb-zapad i Mjesnom odboru Siget te suorganizatorima, Hrvatskom društvu skladatelja, Centru za kulturu Novi Zagreb i Centru za kulturu Trešnjevka.

Čestitke svim umjetnicama i umjetnicima na glazbenom spektaklu koji su priredili na sveopće zadovoljstvo publike koja im je gromoglasnim pljeskom odala priznanje i izmamila bis! BRAVO!

Pozivnica 3GMAMweb

26.9.2015.