Božićno-novogodišnja Tamburica skrbnica

Tradicionalno svake godine tamburaški orkestar Gaj donosi božićno-novogodišnji duh osobama treće životne dobi u okviru projekta Tamburica skrbnica. Ideja je ovim projektom u sustav kulture uključiti i publiku koja sama ne može aktivno partipicirati u njoj. Orkestar Gaj je ciljem ostvarenja te ideje ove godine realizirao dva koncerta:

21.12. Cjelovečernji koncert u domu Mjesne samouprave Savski Gaj za članice i članove Matice umirovljenika Savski gaj i Trokut
30.12. Cjelovečernji koncert u Domu za starije i nemoćne osobe sv. Ana

˝Znajući da glazba pozitivno djeluje na pojedinca u psihosocijalnom i emocionalnom statusu te ublažava niz teškoća kojima smo izloženi, djeluje na veću opuštenost a manju razdražljivost zaključili smo da je potrebno poduprijeti i jačati suradnju s orkestrom Gaj koji je otvorio srca naših korisnika. Naglašavamo da se ovakav tip programa pokazao kao pun pogodak, tamburica – kao izvorni hrvatski instrument dopire do duše i srca naših starijih ljudi.˝ (Luca Slišković, ravnateljica Doma za starije i nemoćne osobe sv. Ana).

30.12.2013.