4. Glazbeni memorijal „Julije Njikoš“

U nedjelju, 21. listopada 2018. godine u 20 sati u velikoj dvorani Hrvatskog glazbenog zavoda (Gundulićeva 6, Zagreb) tamburaški orkestar Tamburaškog društva „Gaj“ pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i Gradske skupštine Grada Zagreba organizira koncert pod nazivom 4. Glazbeni memorijal „Julije Njikoš“. Tamburaškom orkestru „Gaj“ na pozornici će se pridružiti dragi prijatelji iz tamburaškog orkestra Tamburaškog društva „Ferdo Livadić“ i uvaženi vokalni solisti: Vera Svoboda, Gabi Novak, Elvira Voća, Renata Sabljak, Đani Stipaničev, Božidar Brajković te instrumentalni solist Tomislav Krznar. Dirigenti ovogodišnjeg memorijala su Petra Vojvodić Mrvoš i Krešimir Račić. Na koncertu će se izvesti djela tamburaškog velikana Julija Njikoša pisana za tamburaški orkestar i soliste, ali i djela njegovih kolega i prijatelja koji su obogatili tamburašku glazbu (Siniša Leopold, Zdravko Šljivac, Emil Cossetto, Arsen Dedić, Stjepan Mihaljinec, Zvonko Špišić i dr.).

Zahvaljujemo suorganizatorima Hrvatskom društvu skladatelja, Centru za kulturu Novi Zagreb i Centru za kulturu Trešnjevka te pokroviteljima: Predsjednici Republike Hrvatske, Ministarstvu kulture Republike Hrvatske, Gradskoj skupštini Grada Zagreba i Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i sport na svesrdnoj pomoći u organizaciji Memorijala.

Besplatne ulaznice se mogu rezervirati na broj +385 91 531 2663 ili na e-mail uprava@td-gaj.hr.

Radujemo se Vašem dolasku! POZIVNICA

8.10.2018.